امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۲

برد پنهان استقلال بعد از تساوی در دربی؛ با خیال راحت ۲ بازی را ببازید

به گزارش ایرنا، تیم‌های پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و در پایان به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

با این نتیجه استقلال در فاصله هفت هفته تا پایان لیگ برتر فاصله ۶ امتیازی‌اش با پرسپولیس را حفظ کرد و به صدرنشینی با ۵۵ امتیاز ادامه داد. البته این تساوی با تساوی دیدار رفت متفاوت است.

همانطور که می‌دانید از ابتدای لیگ بیست و یکم قرار بر این شد تا در صورت تساوی امتیازات تیم‌ها، به جای قانون تفاضل گل، قانون بازی رو در رو حکمفرما باشد.

سرخابی‌ها در هر ۲ مسابقه به تساوی رضایت دادند اما تساوی بدون گل در شرایطی رقم خورد که آبی‌ها میزبان بودند و تساوی یک بر یک در وضعیتی حادث شد که سرخپوشان، از امتیاز میزبانی برخوردار بودند.

حالا پس از اینکه تیمی در بازی رو در رو به دیگری برتری ندارد؛ در صورت تساوی امتیازات، تیمی در جایگاه بالاتر قرار خواهد گرفت که در خانه حریف گل زده بیشتری داشته باشد.

استقلال با گل رودی ژستد به این مهم دست یافت و حالا دستِ بالا را نسبت به رقیب سنتی خود در شرایطی که امتیازات برابر شود؛ در اختیار دارد.

تیم فرهاد مجیدی با فرض اینکه پرسپولیس بتواند در هر هفت بازی باقیمانده‌اش به برتری برسد می‌تواند با پنج برد و ۲ باخت بازهم به قهرمانی برسد. یعنی از دست رفتن ۶ امتیاز اختلافغ بین ۲ تیم نیز نمی‌تواند جایگاه نخست آبی‌ها را تحت هیچ شرایطی تغییر دهد و این یک فرصت بزرگ برای فرهاد مجیدی در هفته‌های پایانی خواهد بود.

روسیه: فضای مذاکرات وین جدی و مثبت است
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =