امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

برترین های قرن با سعید نعیم آبادی: تا یک قرن مثل علی کریمی نمی آید

سعید نعیم آبادی، متولد هشتم اردیبهشت ۱۳۴۱ و بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس است. سعید نعیم آبادی با پرسپولیس طی مدت ۶ سال ۸ جام را به دست آورد. او سال ها در پرسپولیس در پست های دفاع راست و چپ بازی کرد و این تیم را در مسیر قهرمانی ها همراهی کرد. سعید نعیم آبادی همچنین در تیم های طلاچی، کارگران، راه آهن، نیروی زمینی و تهرانجوان توپ زد.

سعید نعیم آبادی در بین علاقه مندان به فوتبال به سعید راکی معروف است.

به گزارش طرفداری، سعید نعیم آبادی تیم منتخب قرن خود را به شرح زیر انتخاب کرد.

دروازه بان:

به خاطر سبک بازی هایش احمدرضا عابدزاده را انتخاب می کنم. در همان بازی ایران – استرالیا، عامل شکست استرالیا همین حضور عابدزاده بزرگ بود.

مدافعان:

محمد پنجعلی و پرویز قلیچ خانی را انتخاب می کنم. پنجعلی کاپیتان تیم ملی و تیم منتخب آسیا بود. در فوتبال ما بالاترین نقطه قوت یک مدافع پوششی جایی است که آقای پنجعلی قرار گرفت. قلیچ خانی هم یک اسطوره بود، سلطان بود. هر تیمی که می رفت قهرمان می شد. زیرابش را زدند و او به جام جهانی نرفت. این کار را یکی از بازیکنان تیم ملی کرد.

دفاع راست:

مهدی مهدوی کیا لیاقتش در این پست از همه بهتر است. بازیکنی بود که ۱۰ سال در تیم بزرگی مثل هامبورگ دوام آورد. سخت است این همه سال تداوم در آن سطح.

دفاع چپ:

مجتبی محرمی وقاعا یک نابعه بود. دفاع چپ، هافبک چپ، دفاع راست، هافبک راست، دفاع آخر و حتی هافبک وسط بازی کرد.

هافبک دفاعی:

کریم باقری حریف نداشت. هرکاری بگویی در فوتبال ایران کرد. در پست هافبک دفاعی ۵۰ گل زده است!

هافبک راست:

مجید نامجو مطلق فوتبالیست واقعا خوبی بود. زمانی که الجزایر به ایران آمد کاری کرد تا امروز در ذهن اهالی فوتبال باقی مانده است.

سعید نعیم آبادی در ادامه به شوخی گفت:

مجید نامجو مطلق همه را می توانست دریبل کند به جز سعید نعیم آبادی.

هافبک چپ:

وحید امیری استثنای امروز فوتبال ما است. آنقدر محجوب است که هرجا می گویند برو بازی کند، می رود و عالی هم کار می کند. اگر بگویند گلر باش می رود دستکش دست می کند و گلر می شود.

هافبک هجومی:

سیروس قایقران را به عنوان هافبک آزاد انتخاب می کنم. تا وقتی بود آن وسط زمین یک فرمانده خوب و یک کاپیتان بزرگ بود. شوتهای عالی و قدرت بدنی فوق العاده داشت.

مهاجمان:

علی کریمی و علی دایی انتخاب های من هستند. علی کریمی جادوگر بود، واقعا این لقب شایسته اش بود. شاید تا یک قرن دیگر مثل او نیاید. علی دایی هم یک مهاجم فوق العاده که آقای گل تاریخ فوتبال جهان تا مدت های مدید بوده است.

سعید نعیم آبادی در ادامه از علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و علی دایی به عنوان سه فوتبالیست برتر قرن یاد کرد و رای خود در قسمت مربی قرن را فقط به برانکو ایوانکوویچ داد و در خصوص انتخابش گفت:

در میان مربیان ایرانی گزینه ای نمی بینم که به عنوان مربی قرن معرفی کنم. تنها انتخاب من در این بخش برانکو ایوانکوویچ است.

او جعفر نامدار را بهترین داور قرن و پرسپولیس تمام دوران را بهترین تیم قرن دانست.

اسکوئید گیم فوتبالیست‌ها (قسمت سوم)؛ تیله‌بازی و رونمایی از مزاحم
بیشتر بخوانیم

در بخش ورزشکاران قرن سعید نعیم آبادی رای خود را به غلامرضا تختی، حسین رضازاده و تیمور غیاثی داد.

منبع سایت طرفداری

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هشت =