امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۵

بازداشت ۱۴۰۰نفر و توقیف ۸میلیون دلار به‌دلیل شرط‌بندی در یورو ۲۰۲۰

به گزارش ایرنا، براساس اعلام این نهاد مبارزه با جرایم بین‌المللی مستقر در لیون فرانسه، همچنین در نتیجه هزاران عملیات یورش و تفتیش انجام شده در آسیا و اروپا، چندین دستگاه رایانه‌ و گوشی‌ تلفن همراه مرتبط با شرط‌بندی به ارزش تقریبی ۴۶۵ میلیون دلار نیز مصادره شده است.

درحالیکه اکثر ما به عنوان هواداران معمولی در حال تماشای مسابقات یورو ۲۰۲ بودیم، صدها مامور متخصص در ۲۸ کشور جهان، گروه‌های سازمان‌یافته‌ای را هدف گرفته بودند که به منظور کسب درآمد میلیونی از طریق شرط‌بندی غیرقانونی و سایر فعالیت‌های پولشویی مرتبط، به طور شبکه‌ای فعالیت می‌کردند.

در بیانیه اینترپل آمده است: پلیس هنگ‌کنگ بیش از ۸۰۰ مضنون شامل یکی از سه سردسته‌ تشکیلات قماربازی و شرط‌بندی را بازداشت کرده است. 

در جریان عملیاتی که به عنوان یکی از موفق‌ترین عملیات‌های تاریخ پلیس هنگ‌کنگ توصیف شده، ۲.۷ میلیون دلار وجه نقد مصادره شد.

در ایتالیا که تیم ملی آن در پایان این تورنمنت فوتبالی کرونازده، به مقام قهرمانی رسید، این عملیات که به «سوگا ۸» موسوم است، ۲۸۰ فروشگاه شرط‌بندی را تفتیش و این فروشگاه ها را به‌دلیل طرح های غیرقانونی شرط‌بندی به پرداخت ۱.۳ میلیون یورو جریمه محکوم کرد.

در مجموع هشت عملیات سوگا که توسط اینترپل صورت گرفته، بیش از ۱۹ هزار نفر بازداشت شده، بالغ بر ۶۳ میلیون دلار وجه نقد توقیف و متجاوز از چهار هزار پاتوق زیرزمینی شرط‌بندی تعطیل شده‌است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =