امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

اوکراین : آلمان از تضعیف وحدت غرب و تشویق پوتین دوری کند

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، دیمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین در پیام توییتری نوشت که اظهارات آلمان در مورد عدم امکان تامین تسلیحات دفاعی به اوکراین با وضعیت امنیتی فعلی مطابقت ندارد.

وزیر خارجه اوکراین تاکید کرد که امروز وحدت غرب در رابطه با روسیه مهمتر از همیشه است.

وی افزود: شرکای آلمانی باید از تضعیف وحدت با چنین سخنان و اقداماتی و تشویق ولادیمیر پوتین برای حمله جدید به اوکراین دست بردارند. اوکراین از آلمان برای حمایتی که قبلاً ارائه کرده است قدردان است، اما اظهارات اخیر  برخی مقامات آن ناامیدکننده است.

مواضع دستگاه دیپلماسی اوکراین در حالی عنوان می شود که آلمان روز شنبه احتمال ارسال سلاح از کشورش به اوکراین را که تنها اوضاع را وخیم تر و تنش‌ها را بیشتر می کند، رد کرد.

کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان در این مورد گفت: تحویل سلاح کمکی به خنثی شدن بحران اوکراین نمی کند و این امر موضع دولت فدرال به رهبری اولاف شولز هم هست.

وی همچنین از تحویل یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات و پرسنل کامل به اوکراین تا هفته های آینده خبر داد و گفت: درک می کنم که از ما انتظار حمایت از اوکراین وجود دارد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که آنتونی بلینکن روز پنجشنبه پس از دیدار خود با آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد: مساله اوکراین بزرگتر از درگیری بین دو کشور و بین روسیه و ناتو است. این یک بحران با پیامدهای جهانی و نیازمند توجه و اقدام جهانی است. به همین دلیل آمریکا و شرکای آن در اروپا بر تحولات اوکراین متمرکز شده‌اند.

دادستان اوکراین مدعی شد: اجساد ۴۱۰ غیرنظامی در نزدیکی کی یف پیدا شد
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهار =