امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

امارات تمایلی به میزبانی جام ملت‌های آسیا ندارد

به گزارش ایرنا، انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ موجب شد تا برگزاری این رقابت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. تا چند روز گذشته نام کشورهای مختلفی از حاشیه خلیج فارس برای این رقابت‌ها مطرح شد اما انصراف عربستان و تمایل نداشتن امارات متحده عربی برای میزبانی جام ملت‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا را با چالش مواجه کرده است.

تارنمای خبری البیان در گزارشی با اشاره به انصراف چین به خاطر شرایط سخت کرونایی و احتمال میزبانی امارات نوشت: تمایلی از سوی مسوولان ورزش امارات برای میزبانی این مسابقات دیده نمی‌شود. این کشور در سال ۲۰۱۹ میزبان جام بود و بعید است درخواستی برای میزبانی داشته باشد. عربستان نیز تمام تمرکز خود را برای کسب میزبانی سال ۲۰۲۷ قرار داده است.

در این گزارش همچنین به تاریخ مسابقات اشاره شده و آمده است: برگزاری جام ملت‌های آسیا در ژوئن ۲۰۲۳ کار را سخت خواهد کرد زیرا برگزاری مسابقه در این تاریخ با شرایط آب و هوایی کشورهای حاشیه خلیج فارس در این تاریخ سخت است و تنها قطر شرایط میزبانی را دارد.

در ادامه گزارش البیان آمده است: شرایط آب و هوایی منطقه غرب آسیا و عدم تمایل کشورها برای میزبانی جام ملت‌های آسیا موجب شده تا از کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی به عنوان میزبان احتمالی یاد شود. البته این ۲ کشور نیز هنوز درخواست رسمی برای میزبانی نداده‌اند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

تصادف پژو و پراید در دزفول یک کشته و سه مصدوم برجاگذاشت
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =