امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

اطلاعیه فرودگاه امام خمینی (ره) درباره دریافت ارز مسافری و پرداخت عوارض خروجی

به گزارش روز شنبه ایرنا از دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شهر فرودگاهی  امام خمینی (ره)، «فاروق علیخانی» مدیرکل عملیات فرودگاهی  از مسافران خواست برای انجام مراحل پذیرش و صدور کارت پرواز ، حداقل سه ساعت قبل از زمان مندرج در بلیت در ترمینال فرودگاه حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: به منظور انجام مراحل دریافت بار و کنترل مدارک شناسایی برای صدور کارت پرواز، حضور مسافران حداقل سه ساعت قبل از زمان مندرج در بلیت الزامی است.

علیخانی ادامه داد: اکنون صرافی ترمینال فرودگاه فعال است اما باتوجه به افزایش پروازها و تعداد مسافران، دریافت ارز مسافری در ترمینال فرودگاه ممکن است زمانبر باشد، بر این اساس به مسافران توصیه می‌شود برای دریافت ارز مسافری به صرافی های داخل شهر مراجعه کنند.

 مدیرکل عملیات فرودگاهی افزود: پرداخت عوارض خروج از کشور می‌بایست به صورت غیرحضوری انجام شود و مسافران می‌توانند به منظور تسریع در انجام تشریفات قانونی پیش از پرواز، عوارض خروج از کشور را قبل از مراجعه به فرودگاه از طریق اینترنت پرداخت کنند.

 علیخانی گفت: مسافران ضروری است پیش از عزیمت به فرودگاه، دستورالعمل های کشور مقصد را در خصوص بیماری کووید ۱۹ از آژانس مسافرتی یا شرکت های هواپیمایی که بلیت خریداری کردند جویا شوند و پرینت کارت تزریق دو دوز واکسن کرونا به زبان انگلیسی را همراه داشته باشند.

وی با اشاره به بازگشت مسافران نیمه اول سفرهای نوروزی خاطر نشان کرد: بنا بر اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران رجیستری تلفن‌های همراه باید در بدو ورود به کشور و در گمرک ورودی ترمینال فرودگاه انجام شود.

ظرفیت‌های استان قم برای کنگره شهدای روحانی استفاده می‌شود
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 6 =