امروز :۱۴۰۰-۱۱-۰۷

اسماعیل گودرزی: شرایط ویسی در فولاد مثل شرایط کومان در بارسلونا بود

اسماعیل گودرزی می گوید جواد نکونام بهترین گزینه برای سرمربیگری فولاد بوده است.

به گزارش طرفداری، اسماعیل گودرزی در خصوص پایان همکاری عبدالله ویسی با فولاد و حضور جواد نکونام در این تیم به فارس گفت:

بعد از قهرمانی تیم در جام حذفی مذاکراتی با نکونام داشتیم، اما ورود قابل توجهی به قضیه نداشت و در بستن قرارداد تاخیر به وجود آمد. پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته شده بود و نمی‌توانستیم بازیکن جدید جذب کنیم. نکونام نگران این مسأله بود و در نهایت هم چند بازیکن از تیم ما جدا شدند. همه این مسائل باعث شد تا با وی به توافق نرسیم.

وی افزود:

ما روی چند گزینه فکر کردیم اما با ویسی به دلیل اینکه بومی بود، توافق کردیم. او سابقه بازی در فولاد را داشت و با استقلال خوزستان هم قهرمان لیگ برتر شده بود. ما هم سعی کردیم با توجه به شاخصه‌های هیات مدیره، تمام امکانات را در اختیار این مربی قرار بدهیم. دو اردو در تهران برگزار شد و مقرر شد از پتانسیل مجموعه در کنار بازیکنان امید و جوانان استفاده شود و بعد از باز شدن پنجره بازیکن هم جذب کنیم.

نایب رییس هیات مدیره فولاد تأکید کرد:

همزمان مسابقات لیگ برتر شروع شد و در هفته اول مقابل پرسپولیس بازی را باختیم و فوتبال خوبی از تیم ندیدیم. در هفته دوم هم در دیدار با آلومینیوم که خودم تماشاگرش بودم، حتی بدتر از بازی با پرسپولیس کار کردیم. افت در تیم در آن شرایط قابل مشاهده بود و در هفته سوم درست است که رقابت با مس را بردیم اما کیفیت فنی خوبی را شاهد نبودیم. همه این مسائل دست به دست هم داد که متوجه شویم پیشرفت فنی در کل تیم دیده نمی‌شود و تصمیم به تغییر سرمربی گرفتیم.

وی ضمن تشکر از زحمات عبدالله ویسی گفت:

تلاش زیادی کرد و در مقطعی که سرمربیگری تیم را به عهده گرفت، شاید هیچ مربی نمی‌پذیرفت که هدایت فولاد را قبول کند، اما چون عرق بومی داشت، مسئولیت فولاد را قبول کرد.

گودرزی ادامه داد:

بعد از جدایی ویسی، بهترین گزینه جواد نکونام بود چون هم تیم را می‌شناخت و هم فرصت آماده‌سازی دارد. دیروز هم در محل تمرین حضور داشتیم و یک تمرین شاداب را شاهد بودیم. سه بازیکن هم به جمع ما اضافه شده‌اند که امیدوارم روند رو به رشد فولاد را طی هفته‌های آینده شاهد باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا حضور ویسی و انتخاب دوباره نکونام اشتباه مدیریتی باشگاه محسوب نمی‌شود، گفت:

ما در آن زمان تمام تلاشمان را کردیم که نکونام بماند. اولویت اول و آخر ما هم این مربی بود، اما شرایط به شکلی پیش رفت که زمان در حال از دست رفتن بود. وقتی با نکونام جلسه گذاشتیم، وکیل خود را به نشست فرستاد و در نهایت تصمیم گرفتیم مربی‌ای را انتخاب کنیم که به شرایط ما بخورد. به هر حال فولاد قهرمان جام حذفی بود و ما هم شاخصه‌هایی داشتیم که باید سرمربی را سریع‌تر انتخاب می‌کردیم.

نایب رییس هیات مدیره باشگاه فولاد تأکید کرد:

ویسی در فولاد حضور پیدا کرد اما کار او نگرفت. بارسلونا هم کومان را جذب کرد و از او انتظار داشتند اما وقتی مسی از این تیم جدا شد، تمام شاکله بارسا تغییر کرد و به نتیجه رسیدند که ژاوی را بیاورند. در منچستر یونایتد هم شرایط همین گونه است. زمانی که ما با ویسی قرارداد بستیم، مدیریت بهترین تصمیم را در آن برهه گرفت اما عملکرد فنی تیم جواب نداد. حالا هم شاید بعد از رفتن ویسی تغییرات مثبتی در تیم ما ایجاد شود و امیدوار هستیم با همین شاکله نکونام تیم را جمع و جور کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا گرشاسبی بازنشسته است، گفت:

بله، گرشاسبی بازنشسته است اما باشگاه فولاد خصوصی اداره می‌شود.

نایب رییس هیات مدیره فولاد در پاسخ به اینکه شایعه شده گرشاسبی به پرسپولیس می‌رود، اما شما مدعی هستید بازنشسته است، گفت:

همان طور که اشاره کردم، ما خصوصی محسوب می‌شویم. پرسپولیس زیر نظر وزارت ورزش فعالیت می‌کند و آنجا دولتی محسوب می‌شود. ما هم اخبار حضور آقای گرشاسبی در پرسپولیس را در رسانه‌ها شنیده‌ایم و شاید با وی صحبت هم کرده باشند، اما همانطور که در هیات مدیره تصمیم‌گیری شده، گرشاسبی در فولاد می‌ماند و به کارش ادامه خواهد داد.

منبع سایت طرفداری

مدیر برنامه های آسنسیو: رئال مادرید آماده فروش او بود اما آنچلوتی مخالفت کرد
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =