امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

استاندار :مشکل کارگران شهرداری های خوزستان برطرف می‌شود

به گزارش ایرنا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، صادق خلیلیان شنبه در چهارمین نشست شورای هماهنگی دفاع مقدس خوزستان، ویژه گرامیداشت ۲۶ آبان سالروز شکست حصر  سوسنگرد در سرسرای استانداری بیان کرد: در این برهه حساس وظیفه داریم برای رفع مشکلات با جدیت و تلاش زیاد دست به دست هم دهیم و در این جهت هم افزایی داشته باشیم. 

خلیلیان ادامه داد: مسایل استان خوزستان باید به صورت راهبردی دنبال شوند و اجازه داده نشود امور جاری مانع انجام کارهای اساسی شود.

استاندار خوزستان افزود: اصل کار ما برخورداری از یک استان آباد، مرفه و پیشرو است از این رو همانگونه که خوزستان در هشت سال دفاع مقدس درخشید اکنون نیز باید همان کارها انجام شود تا به جایگاه اصلی خود برسد و بدرخشد، باید دست در دست هم استان را به سمت آرامش ببریم و  به جای مساله زایی، تلاش ما در جهت رفع مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس اجازه داده نشد ذره‌ای از خاک کشور به دست دشمن بیفتد و دشمن به بیرون از مرزها رانده شد گفت: در مقاطع مختلف تاریخی و در مناطق مختلف حماسه‌های بزرگی را در خوزستان شاهد بودیم که هر کدام در جای خود ارزشمند است و باید برای آن بزرگداشت تدارک دیده شود از جمله آن‌ها می‌توان به حماسه بزرگ شکست حصر سوسنگرد اشاره کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به مقاومتی که مردم سوسنگرد در شکست محاصره این شهر از خود نشان دادند بیان کرد: حتی پس از این که دشمن  به طور موقت پیروزی به دست آورد  مردم با جانفشانی توانستند حصر سوسنگرد را بشکنن این مساله بخش مهمی از فرهنگ غنی و نظام جمهوری اسلامی است که باید آن را از یک نسل به نسل دیگر منتقل کنیم.

تردد بر روی پل ششم اهواز تا ۲ هفته دیگر به حالت عادی بر می‌گردد
بیشتر بخوانیم

وی با اشاره به فرهنگ مقاومت و ایثارگری مردم در شکست حصر سوسنگرد اظهار داشت: کشور براساس این فرهنگ و این روحیه باید اداره شود با وجود این که با چالش‌های متعددی دست به گریبان هستیم  اما اگر به آرمان‌ها، اصول انقلاب، حماسه‌ها و  جانفشانی‌هایی که در دفاع مقدس داشتیم رجوع کنیم و  اگر  این روحیه بر ادارات، نظام اجرایی و نحوه حکمرانی ما  حاکم شود بسیاری از مسایل و مشکلات برطرف خواهد شد.

خلیلیان ادامه داد: با این روحیه مشکلاتی که به دور زندگی مردم تنیده شده را خواهیم شکست و پیروزی‌های بزرگی به دست می‌آوریم و از سوی دیگر تلاش هایی که دشمن برای ضربه به اقتصاد و انقلاب ما دنبال می‌کند را با شکست مواجه خواهیم کرد و آن ‌ها را سرجایشان خواهیم نشاند.

خلیلیان بزرگداشت شکست حصر سوسنگرد  را یک وظیفه خواند و گفت: آینده فرزندان و ساختن استان در دست ما است که باید برای آن تمام توان و تلاش خود را به کار ببندیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم سالروز شکست حصر سوسنگرد را به بهترین شکل و در سطح ملی برگزار کنیم.

 ۲۶آبان ۱۳۵۹ حماسه آزادسازی سوسنگرد از چنگال متجاوزان بعثی عراق ، نقطه عطفی در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس محسوب می‌شود.سوسنگرد اولین شهری بود که در دوران دفاع مقدس در سایه همدلی و وحدت نیروهای نظامی و مردمی از اشغال دشمن آزاد شد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − چهار =