امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

استاندار: اصلاح نقاط حادثه‌خیز قزوین در اولویت قرار گیرد 

به گزارش ایرنا، محمد مهدی اعلایی روز پنجشنبه در کمیته راهبری و پیشگیری از تصادفات استان، افزود: در جاده های سطح کشور، بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که از این تعداد ۷۲ نقطه در استان قزوین است.  

وی با تاکید بر اصلاح این نقاط، افزود: نقاط حادثه خیز در سطح کشور با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان اصلاح می شود در حالی که  بیمه ها سالانه بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت می دهند.  

اعلایی ادامه داد: نوروز امسال به دلیل بهتر بودن شرایط کرونا، اعیاد شعبانیه و همچنین قرارگیری در آستانه ماه مبارک رمضان بسیار پر تردد است که در این خصوص باید تمهیدات لازم برای کاهش تخلفات رانندگی و پایین آمدن آمار تصادفات اتخاذ گردد.  

 استاندار قزوین با بیان اینکه ۱۵ درصد تلفات جاده ای مربوط به استان قزوین است، تصریح کرد: در راستای کاهش تلفات، هم افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی از جمله راهداری، پلیس، شهرداری، میراث فرهنگی، هلال احمر و اورژانس بسیار مهم و ضروری است.  

وی با تاکید بر اینکه استان قزوین به لحاظ موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در مسیر ارتباطی، بیشترین ترددها را دارد، اظهار داشت:  با اصلاح نقاط حادثه‌خیز و برون سپاری این کار به شرکت های بیمه می توان اقدام موثری در این راستا انجام داد.  

 اعلایی همچنین گفت: هر سال در آستانه نوروز بیش از یک هزار نفر جان خود را از دست می دهند و امسال نیز قطعا با  تلفات چشمگیری مواجه هستیم.  

وی ادامه داد: در راستای کاهش تصادفات و همچنین تلفات ناشی از آن باید برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گیرد به عنوان مثال میراث فرهنگی و برخی دستگاه‌ها می توانند در برخی نقاط به خصوص آزادراه های اصلی رویداد تعریف کرده و با اجرای برنامه های پویا و جذاب مسافران را متوقف کنند تا از خستگی راننده بکاهند.

سارقان سیم برق دزفول به ضرب گلوله پلیس زمین گیر شدند
بیشتر بخوانیم

اعلایی همچنین گفت: استفاده از گروه های جهادی جهت نظارت و کنترل سرعت خودروها در کنار پلیس می تواند نقش موثری در پیشبرد اهداف کمیته راهبری و پیشگیری از تصادفات استان داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکل دوربین های کنترل سرعت در تمام جاده ها و معابر استان حل شده است، اظهار داشت: بر اساس نیاز پلیس، خرید دوربین های کنترل سرعت بیشتری برای استان مصوب و اعتبار آن نیز تأمین شده است.  

 استاندار ادامه داد: صحبت هایی در خصوص واگذاری سرمایه گذاری دوربین های نظارتی به بخش خصوصی صورت گرفته که از سال آتی اجرایی می شود.  

کاهش چهار درصدی تصادفات جاده ای قزوین
در ادامه جلسه، فرهاد ذاکری منش، رئیس پلیس راه استان افزود: تعداد تصادفات جاده ای در ۱۱ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه خود چهار درصد افزایش داشته و ۲۴۹ مورد فوتی در این مدت ثبت شده است.  

وی با اشاره به تعداد ترددهای صورت گرفته در جاده های اصلی و فرعی استان، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۴۰ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۷۷۲ مورد تردد در سطح جاده های استان صورت گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه گذشته با افزایش ۶ درصدی روبه رو بوده است.  

ذاکری منش با بیان اینکه ۷۰ درصد از تصادفات مربوط به خودروهای سواری، ۱۰ درصد موتور سیکلت ها، ۱۱ درصد وانت بارها، هشت درصد کامیون ها و مابقی نیز خودروهای مسافربری بوده است، تصریح کرد: ۵۸ درصد از علت تصادفات جاده ای استان نیز بی توجهی به جلو، ۱۳ درصد تخطی از سرعت، هشت درصد تغییر مسیر ناگهانی بوده و علت ۳۱ درصد از تصادفات نیز واژگونی بوده است.

بیانیه گام دوم انقلاب عمیق و راهبردی سعی در تغییر مسیر تاریخ دارد
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =