امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

ادعای رسانه‌های سعودی از حمله پهپادی یمن به جنوب غرب عربستان

به گزارش ایرنا، تلویزیون رسمی عربستان به نقل از ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض ادعا کردند: پدافند هوایی عربستان یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده را که از یمن به سوی فرودگاه بین المللی “أبها” [جنوب غرب عربستان] به پرواز درآمده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

عربستان به نوع پهپاد یمنی اشاره‌ای نکرده است.

نیروهای یمنی تاکنون واکنشی نسبت به ادعای سعودی نشان نداده‌اند.

ائتلاف سعودی مدعی زخمی شدن ۴ تن از کارکنان فرودگاه أبها شده است.

ادعای این ائتلاف در مورد حمله انصارالله به غیرنظامیان درحالی بیان می‌شود که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن همواره تأکید کرده است که حملات پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تأسیسات نظامی سعودی صورت می‌گیرد و این حمله به کشورهای متجاوز تا زمانی که حملات آنها به کشورش متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

چندی پیش نیز نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.

این حملات پس از هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می‌گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه ۹۴ حملات همه جانبه‌ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تاکنون هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه‌های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

طرح دموکرات‌های آمریکا برای کاهش تورم/ مالیات بنزین حذف شود
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =