امروز :۱۴۰۰-۰۹-۱۲

اتهامات تقلب انتخاباتی برای « آنگ سان سوچی » از سوی دولت میانمار

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روزنامه « استریتس تایمز » سنگاپور، رسانه دولتی میانمار با اعلام این مطلب افزود حکومت نظامی این کشور « آنگ سان سوچی » رهبر برکنارشده حزب حاکم میانمار را در زمینه تقلب انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۰  متهم شناخته است و محاکمه خواهد کرد. 

« گلوبال نیو لایت آو میانمار » روزنامه دولتی این کشور بدون انتشار جزئیاتی از زمان برگزاری دادگاه در گزارشی نوشت، « آنگ سان سوچی » به اتهام تقلب انتخاباتی و اقدامات غیرقانونی محاکمه خواهد شد. در این گزارش آمده است ۱۵ مقام رسمی دیگر از جمله « وین مینت » رئیس جمهوری سابق و رئیس کمیسیون انتخابات با اتهامات مشابه رو به رو هستند. 

میانمار از زمان آغاز کودتای نظامی این کشور در تاریخ اول فوریه ۲۰۲۱ ( ۱۳ بهمن ۹۹) که منجر به اعتراضات گسترده خیابانی مردم و سرکوب مرگبار از سوی ارتش این کشور شد، در وضعیت آشفته ای به سر می برد.

« آنگ سان سوچی » ۷۶ ساله از زمان آغاز کودتا در بازداشت به سر می برد و با اتهامات بسیاری از جمله داشتن غیرقانونی بی سیم، فساد و اغتشاش مواجه است که در صورت محکوم شدن در دادگاه، باید ده ها سال را در زندان بگذراند. 

سوچی در حال حاضر به اتهام نقض محدودیت های همه گیری ویروس کرونا هنگامی که حزب « اتحاد ملی برای  دموکراسی » به رهبری او  پویشی را آغاز کرده بود در دادگاه دیگری محاکمه می شود. 

این در حالی است که ناظران بین المللی انتخابات پارلمانی ۲۰۲۰ را انتخاباتی آزاد و منصفانه گزارش کردند. 

تعداد گردشگران خارجی در اصفهان افزایش یافت
بیشتر بخوانیم

حکومت نظامی میانمار حزب « اتحاد ملی برای دموکراسی » را  به منحل کردن تهدید و ماه گذشته « وین هتین » از افراد نزدیک به آنگ سان سوچی را به ۲۰ سال زندان به اتهام خیانت محکوم کرد. 

براساس گزارش یک گروه نظارت محلی بیش از هزار و ۲۵۰ نفر توسط نیروهای امنیتی ارتش میانمار از آغاز کودتا در این کشور کشته و بیش از ۱۰ هزار نفر دستگیر  شدند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفت =