امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

اتحادیه علمای مسلمان انفجار مسجد قندوز افغانستان را محکوم کرد

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه اتحادیه علمای مسلمان آمده است که این اتحادیه، هرگونه ی تروریست در هر مکان و زیر هر پوششی را محکوم می کند، چرا که تروریسم هیچ دین و آیینی ندارد و هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی و میان اماکن مقدس در اسلام و ادیان دیگر وجود ندارد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان در سال ۲۰۰۴ توسط شیخ یوسف قرضاوی و عبدالله بن بیه از علمای اهل سنت، محمد واعظ‌زاده خراسانی از علمای اهل تشیع و احمد بن حمد بن سلیمان الخلیلی از علمای اباضیه تشکیل شد و مقر آن دوحه پایتخت قطر است.

این اتحادیه خواستار سازندگی واقعی، صادقانه برای تحقق صلح و ثبات اجتماعی و جلوگیری از نژادپرستی و نفرت پراکنی علیه اسلام و هر آیین دیگری شد.

علی قره داغی دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان این انفجار را یک عمل مجرمانه و گناه بزرگی دانست و تأکید کرد که هرگونه حمله ای به عبادتگاه‌ها و کشتار بی‌گناهان یک اقدام مجرمانه و مخالف با تعالیم دین مبین اسلام و دیگر ادیان است.

وی همچنین تروریسم و نژادپرستی را در تقابل با هرگونه ارزش‌های انسانی دانست و گفت که آنها تهدیدی برای تمام بشریت و ویرانگر تمدن و آبادانی هستند.

رسانه‌های افغانستانی روز جمعه اعلام کردند که در نتیجه انفجار در مسجدی در استان قندوز ۱۰۰ تن شهید و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسؤولیت این حمله را برعهده گرفته بود.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

تفاهمنامه شرکت کسب و کار رضوی و مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد امضا شد
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =