امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

ابراز آمادگی روسیه برای از سرگیری مذاکرات با اوکراین

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر مدینسکی در مصاحبه با تلویزیون بلاروس گفت: توقف مذاکرات کاملاً ابتکار اوکراین بود و توپ در زمین آن‌هاست. 

او ادامه داد: ما آماده ادامه گفت وگو هستیم. روسیه هرگز از مذاکرات از جمله در سطح بالا خودداری نکرده است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بارها این موضوع را تکرار کرده است. مساله این است که مقدمات جدی برای یک جلسه در سطح بالا از جمله دیدار میان روسای جمهور روسیه و اوکراین باید انجام شود. 

سخنان مدینسکی یک روز پس از اظهارات ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکرین که گفته بود جنگ تنها از طریق دیپلماسی به طور قطعی پایان خواهد یافت، منتشر می‌شود. 

به گزارش ایرنا، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز به تازگی اعلام کرده بود که اوکراین فاقد اراده کامل برای مذاکره با روسیه جهت پایان دادن به درگیری‌های جاری در خاک کشورش است. 

پسکوف گفته بود: مذاکرات پیش نمی‌رود و ما شاهد فقدان اراده کامل مذاکره‌کنندگان اوکراینی برای ادامه این روند هستیم. 

رئیس جمهور اوکراین پیشتر انگشت اتهام را به سمت روسیه گرفته و مسکو را مسئول روند نافرجام مذاکرات اعلام کرده بود. 

مقامات روسیه و اوکراین روز سه‌شنبه هفته گذشته گفتند که مذاکرات صلح بین دو کشور با رکود مواجه شده است. هر دو طرف یکدیگر را سرزنش می‌کنند و مسکو می‌گوید که بازگشت دوباره به مذاکرات ممکن است دشوار باشد. 

رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید نیروهای روسیه در حال انجام عملیات ویژه برای غیرنظامی‌سازی و نازی ‌زدایی اوکراین هستند. غرب و کی‌یف این انگیزه‌ها را بهانه‌ای دروغین برای تهاجم می‌دانند. 

«جنگجوی پیروز» در «یک تابستان پرهیجان» تلویزیونی
بیشتر بخوانیم

تا کنون در جنگ اوکراین هزاران نفر در اثر نزاع طرفین کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند. همچنین روسیه با تحریم‌های سخت غرب مواجه شد است و نگرانی‌های فزاینده از رویارویی گسترده‌تر بین روسیه و ناتو وجود دارد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 19 =