امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

آیا پیوند رحم باعث حاملگی زنان ترنس می شود؟

به گزارش مجله خبری تی آرویان  به نقل از روزیاتو

پزشکان در حال برنامه ریزی برای اولین پیوند رحم در جهان به یک زن تراجنسیتی هستند که مرد به دنیا آمده است. اعضای بدن از یک اهداکننده مرده یا از زن دیگری که تصمیم به مرد شدن گرفته و رحمش در این فرآیند برداشته می‌شود، گرفته می‌شود. این جراحی منجر به بارداری طبیعی کسی نمی شود اما ممکن است این فرد از طریق IVF باردار شود. این عمل هنوز به طور رسمی با موفقیت انجام نشده است.

آیا پیوند رحم باعث حاملگی زنان ترنس می شود؟

دکتر نارندرا کاوشیک

دکتر نارندرا کاوشیک، معتقد است که هر زن تراجنسیتی می خواهد تا حد امکان زن باشد و این شامل مادر بودن نیز می شود. راه رسیدن به این هدف پیوند رحم است، مانند پیوند کلیه یا هر پیوند دیگری. پزشکان نمی‌توانند دقیقاً پیش‌بینی کنند که چه زمانی این اتفاق می‌افتد، اما معتقدند، پیوند رحم، به زودی امکان پذیر خواهد بود. پیوند رحم، هنوز به عنوان یک روش آزمایشی در نظر گرفته می شود.

آیا پیوند رحم باعث حاملگی زنان ترنس می شود؟

مرکز درمانی نازایی دکتر نارندرا کاوشیک در دهلی

تنها یک مورد شناخته شده از پیوند رحم یک زن ترنس وجود دارد. اما او تنها چند ماه بعد از پیوند و پس از تحمل عوارض بوجود آمده، جان خود را از دست داد. اما کارشناسان ادعا می کنند که از نظر تئوری امکان باردار شدن یک زن ترنس با استفاده از IVF، با کاشت جنین وجود دارد.

آیا پیوند رحم باعث حاملگی زنان ترنس می شود؟

پزشکان انگلیسی ادعا کرده اند که این روش اساساً با روش زنانی که در آن جنسیت متولد می‌شوند، یکسان است.از آنجایی که جامعه پزشکی این عمل را به عنوان یک درمان برای زنان ناباروری که فقدان مادرزادی رحم دارند، می توانند در نظر بگیرند، در نتیجه مانعی برای انجام این عمل برای زنان ترنس وجو ندارد.

۵ مورد از علائم اومیکرون که به علائم سرماخوردگی شباهت دارند
بیشتر بخوانیم

آیا پیوند رحم باعث حاملگی زنان ترنس می شود؟

ایزابلا تالوند، ۳۳ ساله، سال گذشته از دانمارک به دهلی پرواز کرد تا عمل جراحی پیوند رحم توسط دکتر کاوشیک انجام شود. در حالی که او خودش بچه نمی‌خواهد، معتقد است که این آرزوی خیلی‌هاست و برای بسیاری از زنان تراجنسیتی، این قطعاً رویایی است که به حقیقت می پیوندد.

آیا پیوند رحم باعث حاملگی زنان ترنس می شود؟

لیلی البه

هنرمند دانمارکی لیلی البه (Lili Elbe) اولین زن ترنس بود که در سال ۱۹۳۱ – در سن ۴۸ سالگی – با این امید که بتواند از نامزدش بچه دار شود، پیوند رحم انجام داد. اما او تنها سه ماه بعد پس از تحمل ایست قلبی ناشی از عفونت پس از جراحی درگذشت.

بیشتر بخوانید:

ادی ردمین: بازی ام در نقش یک ترنس در فیلم «دختر دانمارکی» اشتباه بود

IVF چیست ؟ این روش درمان ناباروری با لقاح مصنوعی را بیشتر بشناسید

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

منبع روزیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =