امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

آمریکا در بحران کرونا؛ شهرداری نیویورک درپی برگزاری جشن سال نو

به گزارش رسانه های آمریکا، بیل دبلاسیو (Bill de Blasio) شهردار فعلی نیویورک  که دوره ریاستش بر شهرداری این کلان شهرآمریکا، روز جمعه پایان می یابد، اعلام کرد جشن سال نو میلادی در “تایمز اسکوئر” طبق برنامه ریزی ها برگزار خواهد شد.

شهردار فعلی نیویورک افزود که می‌خواهیم نشان دهیم که در حال حرکت به جلو هستیم و می‌خواهیم به دنیا نشان دهیم که شهر نیویورک در حال مبارزه با کرونا است.

سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا، برگزاری جشن و میهمانی در تایمز اسکوئر ممنوع شده بود. مقامات این شهر در سال جاری نیز اعلام کرده بودند که برنامه‌های  جشن سال نو با جمعیت کمتر و ارائه گواهی واکسیناسیون  برگزار خواهد شد.

در حالی که شهرهایی مانند آتلانتا جشن‌های شب سال نو را لغو کرده‌اند، شهردار فعلی نیویورک گفت که نرخ بالای واکسیناسیون کرونا در شهر نیویورک امکان پذیرایی از جمعیت دارای ماسک و با حفظ فاصله اجتماعی برای تماشای برنامه سال نو را ممکن می‌سازد.

شهردار فعلی نیویورک افزود که ما باید پیامی را به جهان ارسال کنیم مبنی بر اینکه شهر نیویورک باز است.

“اریک آدامز” (Eric Adams) شهردار جدید دموکرات شهر نیویورک اوایل روز شنبه در تایمز اسکوئر سوگند یاد خواهد کرد. او دومین شهردار سیاهپوست این شهر خواهد بود.

برگزاری جشن سال نو میلادی در نیویورک در حالی است  که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا به مردم هشدار داده است صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون خود در کشتی‌های تفریحی حضور نداشته باشند، زیرا شیوع سویه اومیکرون در این کشتی ها گزارش شده است.

اختتامیه جایزه کتاب سال استان گلستان
بیشتر بخوانیم

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در تازه ترین توصیه های خود همچنین اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا، بیش از ۹۰ کشتی تفریحی را تحت نظر دارد.

موج ناشی از سویه اومیکرون باعث افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا شده است و به شکل بی سابقه ای کودکان را در بیمارستان ها بستری می کند.

کارشناسان از عدم واکسینه شدن بیشتر کودکان و جوانان آمریکایی ابراز تاسف می کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد  طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ دسامبر، به طور متوسط روزانه ۳۷۸ نو جوان سنین ۱۷ سال و کوچک تر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ها بستری شده اند که این تعداد افزایش ۶۶ درصدی نسبت به هفته قبل از آن را نشان می دهد.

تارنمای نیویورک تایمز روز پنج شنبه به وقت محلی گزارش داد موارد روزانه کرونا در آمریکا در روز چهارشنبه رکورد جدیدی را به ثبت رساند. بر اساس آماراعلام شده، حدود نیم میلیون نفر در این کشور در یک روز به کرونا مبتلا شده اند. این آمار دو برابر بیشتر از بالاترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در فصل زمستان سال گذشته است.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا در حالی منتشر می شود که نرخ آزمایش در این کشور به دلیل تعطیلات سراسری به مناسبت سال نو میلادی کاهش یافته است.

با توجه به یک پایگاه داده نیویورک تایمز، آمریکا در روز چهارشنبه بیش از ۴۸۸ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است. تا روز چهارشنبه، نرخ متوسط ابتلا به کرونا در آمریکا در طول یک هفته گذشته حدود ۳۰۱ هزار مورد جدید ابتلا بود. در یک هفته گذشته، بیش از دو میلیون مورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا ثبت شده است و ۱۵ ایالت این کشور بیش از هر دوره یک هفته ای، موارد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کردند.

۵ هزار مترمربع مزرعه "شاه‌دانه" در مهاباد کشف و تخریب شد
بیشتر بخوانیم

این افزایش به دلیل سویه بسیار مسری اومیکرون است که هفته گذشته به سویه غالب در آمریکا تبدیل شد. با این حال، تاکنون، این افزایش موارد ابتلا به کرونا منجر به بیماری شدیدتر در میان افراد نشده است. میزان  بستری بیماران کرونایی در آمریکا ۱۱ درصد افزایش یافته و مرگ و میرها در دو هفته گذشته اندکی کاهش یافته است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هجده =