امروز :۱۴۰۰-۱۱-۰۷

آغاز هیجان لیگ برتری والیبال برای مازندران

به گزارش ایرنا، مازندران امسال نیز مانند سال گذشته دو تیم در لیگ برتر والیبال دارد که بازی‌های هر دو تیم از عصر امروز آغاز می‌شود و دو تیم رقابت را برای ارتقاء جایگاه خود در جدول نسبت به رتبه‌ای که در فصل قبل کسب کردند آغاز خواهند کرد. تیم والیبال لبنیات هراز آمل و تیم والیبال هورسان رامسر دو نماینده مازندران در لیگ برتر والیبال که از آن با عنوان سوپرلیگ والیبال کشور نیز یاد می‌شود هستند. مازندران همراه با گرگان و تهران سه استانی هستند که هر کدام دو نماینده در این لیگ دارند.

طبق قرعه‌کشی انجام شده، هورسان رامسر که دومین فصل حضورش در لیگ برتر والیبال را تجربه می‌کند امروز و از ساعت ۱۶ باید در ورامین به مصاف شهرداری این شهر برود. رقابتی بین دو تیم نزدیک در جدول رده‌بندی فصل قبل که می‌تواند محک خوبی برای هر دو تیم باشد. هورسان رامسر در پایان فصل قبل رتبه نهم جدول ۱۴ تیمی سوپرلیگ والیبال را کسب کرد و شهرداری ورامین هم یک پله بالاتر و در جایگاه هشتم ایستاد.

دیدار دیگر نماینده مازندران در سوپرلیگ والیبال هم از ساعت ۱۶ و در آمل برگزار می‌شود و لبنیات هراز آمل باید در سالن پیامبر اعظم(ص) آمل از تیم تازه‌وارد پاس گرگان میزبانی کند. لبنیات هراز آمل پارسال عملکرد بهتری نسبت به هورسان رامسر داشت و توانست تا یک قدمی رسیدن به نیمه‌نهایی نیز برسد. اما در نهایت رتبه ششم را کسب کرد و نتوانست به جمع چهار تیم صعود کند.

آغاز هیجان لیگ برتری والیبال برای مازندران

لبنیات هراز آمل در فصل قبل از ۲۶ بازی برگزار شده ۱۸ برد کسب کرد که ۱۰ برد با نتیجه ۳ – ۰، ۳ برد با نتیجه ۳ – ۱  و پنج برد با نتیجه ۳ – ۲ رقم خورد. این تیم دو شکست ۳ – ۰ ، سه شکست با نتیجه ۳ – ۱ و سه شکست هم با نتیجه ۳ – ۲ داشت. به عبارتی دیگر لبنیات هراز آمل در هشت بازی فصل قبل رقاباتی پایاپای با حریفان داشت و بازی را به ست پنجم کشاند که در پنج مسابقه از این مسابقات نزدیک و حساس توانست امتیاز ۱۵ ست پنجم را کسب کند و در سه مسابقه نیز شکست خورد.

بیش از ۲۳ درصد دانش‌آموزان مازندران در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند
بیشتر بخوانیم

در مجموع لبنیات هراز آمل طی فصل قبل یکصد ست بازی کرد که حاصل آن ۶۷ ست برده و ۳۷ ست باخته بود. این تیم در ۲۶ بازی فصل قبل ۲۲۵۶ امتیاز کسب کرد و ۲۱۰۲ امتیاز نیز به حریفان داد و در نهایت معدل امتیازی ۱.۰۷۳ در کارنامه پایان فصلش ثبت شد.

تیم والیبال هورسان رامسر نیز از ۲۶ بازی فصل قبل موفق به کسب ۱۰ پیروزی شد و ۱۶ بازی را هم واگذار کرد. رامسری‌ها در خستین فصل حضور لیگ برتری خود یک برد ۳ – ۰ داشتند و ۶ مسابقه را نیز با نتیجه ۳ – ۱ به سود خود تمام کردند. سه مسابقه را نیز در ست پنجم و با نتیجه ۳ – ۲ بردند. تیم هورسان ۸ مسابقه را با نتیجه ۳ – ۰ واگذار کرد و در پنج مسابقه با نتیجه ۳ – ۱ و در سه مسابقه با نتیجه ۳ – ۲ شکست خورد.

این تیم رامسری فصل قبل ۱۰۴ ست بازی کرد که در ۴۹ ست برنده شد و ۵۵ ست را نیز باخت. هورسان در مجموع ۲۲۰۵ امتیاز کسب کرد و ۲۳۱۸ امتیاز نیز به حریفان داد و فصل را در رتبه نهم و با معدل امتیازی ۰.۹۵۱ به پایان رساند.

آغاز هیجان لیگ برتری والیبال برای مازندران

هر دو تیم در تلاش هستند تا امسال با استفاده از تجاربی که در فصل قبل کسب کردند به رتبه بهتری دست پیدا کنند. تمرینات اماده‌سازی هورسان رامسر و هراز آمل طی هفته‌های اخیر به طور مستمر انجام شد و به گفته مسئولان باشگاه‌ها به آمادگی مناسبی برای آغاز رقابت‌ها رسیده‌اند.

شرکت‌های هواپیمایی موظف به عرضه بلیت رفت و برگشت زایران اربعین هستند
بیشتر بخوانیم

شرایط مطلوب دو تیم در تمرینات

رئیس هیئت والیبال مازندران درباره شرایط دو نماینده مازندران در سوپرلیگ والیبال کشور به خبرنگار ایرنا گفت: خوشبختانه هر دو تیم وضعیت خوبی دارند و با آمادگی مناسب رقابت‌ها را از ساعتی دیگر آغاز می‌کنند. چند جلسه در تمرینات دو تیم شرکت کردم و شاهد بودم که تمرینات را بسیار خوب و بانظاط و پرشور برگزار می‌کنند و از انگیزه خوبی هم برای بهتر عمل کردن در فصل جاری برخوردار هستند.

سید پوریا نعیمی اظهار کرد: دو تیم طی هفته‌های اخیر تغییراتی در ترکیب داشتند و تمریناتی برگزار شد تا به آمادگی و هماهنگی کامل برسند. البته بین ۷۰ تا ۸۰ درصد ترکیب هر دو تیم بومی است که اتفاق خوبی برای والیبال مازندران محسوب می‌شود.

وی با اشاره به حضور بهروز عطایی در کادر فنی تیم لبنیات هراز آمل خاطرنشان کرد: حضور بهروز عطایی که اخیرا تیم ملی والیبال کشورمان را به مقام قهرمانی آسیا رساند در ترکیب تیم لبنیات هراز آمل یک اتفاق خوب و فرصت مناسب برای این تیم محسوب می‌شود. اقدام آقای عطایی برای بازگشت به مازندران و پذیرش سرمربیگری تیم شهرش قابل تقدیر و امیدوار کننده است.

آغاز هیجان لیگ برتری والیبال برای مازندران

رئیس هیئت والیبال مازندران درباره زیرساخت‌های مورد نیاز دو تیم برای شرکت در لیگ برتر والیبال نیز گفت: تیم لبنیات هراز آمل مانند فصل‌های قبل در سالن پیامبر اعظم(ص) آمل پذیرای حریفان خواهد بود و به تیم هورسان رامسر نیز با همکاری اداره کل ورزش و جوانان مازندران یک سالن به طور اختصاصی برای انجام تمرینات و مسابقات واگذار شده تا مشکلی برای میزبانی از حریفان نداشته باشد.

مخبر: دولت مصمم به حمایت جدی از تولیدکنندگان داخلی است
بیشتر بخوانیم

نعیمی افزود: خوشبختانه والیبال مازندران از پشتوانه خوبی برخوردار است. امسال علاوه بر دو نماینده که در سوپرلیگ از مازندران حضور دارند، دست‌کم چهار تیم مازندرانی در لیگ یکA حضور می‌یابند. تا کنون تیم‌های ایران‌شید چالوس، توکای سرخرود، کندوان شمال نور و ستاره تبرستان نوشهر برای شرکت در این لیگ ثبت‌نام کردند و احتمال اضافه شدن یک تیم از تنکابن نیز وجود دارد.

وی اظهار کرد: امیدواریم که دو نماینده مازندران در این فصل بهتر از فصل قبل ظاهر شوند و بتوانند جایگاه مازندران را در والیبال کشور ارتقاء دهند و حتی پس از چند سال باز هم شاهد حضور تیمی از مازندران در مرحله نیمه‌نهایی و رقابت برای کسب جام قهرمانی باشیم.

دو نماینده مازندران پس از مسابقه امروز باید روز چهارشنبه ۵ آبان در دومین دیدار به مصاف یکدیگر بروند و شهرآورد لیگ برتری والیبال مازندران را در رامسر و به میزبانی هورسان برگزار کنند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =